coINvest News
Bitcoin Haberler

SEC, Bitcoin ETF ve Coin Güvenliği İçin Çalışıyor

SEC tarafından yeni atanan ilk kripto üstadı Valerie Szczepanik, Bitcoin ETF üzerinde çalışıyor. Yetkililerle Bitcoin’in çalışması hakkında konuşuyor. Yatırıma uygun belirli coinleri, menkul kıymetleri, ICO’ları belirliyor. Ayrıca kripto para kullanıcılarının sistemle uyum yolunu bulmaları gerektiği; yetkilileri ise farklı bir taktik izlemeleri konusunda da uyarıyor.

İlk crypto üstadı, yenilikle ilgilenen Valerie Szczepanik

SEC’in en üst düzey yetkilisi olan Valerie Szczepanik, geçen ay ilk crypto üstadı olarak atandı. Gelişmekte olan kripto endüstrisini denetlemek için icra biriminde görevine başladı.

Szczepanik dijital varlıklar için üst düzey danışman olarak terfi ettiğinde, kripto endüstrisine karşı pek çok karışıklık ve düzenleyici hareket eksikliği olmuştur. Geçen yıl Aralık ayında zirveye ulaşan ve 800 milyar dolarlık bir pazar payına ulaşan kripto piyasası, korsanların artmasına sebebiyet verdi.

Bu durum, dijital varlık departmanına ve kripto uzmanının atanmasına yol açtı. Ancak, kripto ekosistemi ve hükümet henüz bir denge kurup karşılıklı bir anlayışa varamadılar.

Szczepanik, bu boşluğu üzerinde çalışmayı planladığı gibi, şunları söyledi:

“İnsanların bizimle konuşmasını istiyoruz. İnsanlarla görüştüğümde, beni iletişim ve ileri geri ilgilenen biri olarak görmelerini ve yatırımcılara ve pazarlara yardımcı olan yenilikleri teşvik etmelerini istiyorum. ”

Valerie Szczepanik

Bitcoin ETF, Coin ve ICO’ların güvenlik doğasını belirleme

Bloomberg, Szczepanik’in ortaya çıkardığı alanlara odaklandığını bildirdi. SEC Yönetim Kurulu Başkanı Jay Clayton’ın talebi üzerine, farklı bölümlerinde kripto ele alınıyor. Bu konular:

  • Kripto pazarının güncel sıcak konusu olan Bitcoin ETF (borsada işlem gören fon) kendi listesinde yer alıyor. Kripto meraklıları, kurumsal yatırımcıları kripto pazarına getirebilecekleri ve Bitcoin fiyatlarında artışa neden olacak büyük yatırımlar yapabilecekleri için bu ETF’leri onaylamaya isteklidir.
  • Güvenlik Kripto endüstrisinin en önemli ve tartışmalı yönlerinden biri, örneğin bir coin menkul olsun ya da olmasın, Bazı coinlerin güvenli olup olmadığını belirlemek zorundadır. Çünkü daha sonra hisse senedi ile aynı işlem ve ifşa kurallarına tabi olacaktır.
  • Token satışını içeren popüler bir fonlama yöntemi olan ICO’lar da gözetimde. Yatırımcıların menfaatlerini korumak için ICO piyasasında pump ve dump durumlarına karşı SEC doğru adımlar atıyor.

Bloomberg raporuna göre, 20 yıllık SEC uzmanı, Düzenleyiciler için yaklaşık altı yıl önce kripto paralara bakmaya başladı. Onun konu hakkındaki, sözlerini şöyle aktardı:

Bir çoğumuz gerçekten çalışıyorduk. Daha sonra önümüze okumamız için bir kripto projesi koydular. Eğer gerçekten sistemimize girecekse, SEC çok meşgul olacak.

nsanlar Szczepanik’in ekinin kripto endüstrisi için olumlu şeyler getireceğinden ümitli. O piyasadaki kripto oyuncularını görüyor, onlarla konuşuyor, uyarıyor. Yetkililere şunları söylüyor:

“Umduğumuz şey insanların uyum sağlamasıdır. Bunu yapmak için herhangi bir çaba yoksa, bunun yerine halkın geçerli yasaları göz ardı etmeyi seçmesi durumunda, farklı bir muamele yapabiliriz. ”

SEC komisyoncusu Hester Peirce’nin kripto pazarına karşı olumlu tutumu ve SEC’in Winklevoss Bitcoin ETF’i reddetmesi konusundaki yakın muhalefetinden sonra, Valerie Szczepanik’in yaklaşımı da kripto yatırımcıları ve meraklıları için bir umut yaratıyor.

 

Kaynak: Coinpage.com

Bunlarda ilginizi çekebilir

KUANTUM Bilgisayarlar

Bay BlockChain

Çin’de Yapılan Büyük Araştırma:”Blockchain Ekonomiye Pozitif Katkı Sağlıyor.”

Bay BlockChain

Bitcoin – Finansal Otoriteye Başkaldırı

Bay BlockChain

Leave a Comment