coINvest News
BlockChain Haberler

Çin’de Yapılan Büyük Araştırma:”Blockchain Ekonomiye Pozitif Katkı Sağlıyor.”

Çin Endüstri ve Enformasyon Bakanlığı (MIIT) ve Tencent Holdings’in katkıları ile Çin araştırma enstitüsünün hazırladığı yakın tarihli bir raporda, blockchain teknolojisinin yasal bir dijital para yaratma ve finansal hizmetleri büyük ölçüde iyileştirme üzerinde “derin bir etkisi” olduğu sonucuna varılmış.

Her şeyden önce Blockchain

Blockchain teknolojisinin kendisi dışında Çin, yatırım toplamak için token (ICO), kripto para birimleri ve borsalar konusunda oldukça sıkı bir duruş sergiledi. 2017 sonlarında Çin Halk Bankası (PBoC), ICO’ları “yasadışı kaynak toplama” yöntemi olarak yasakladı ve daha sonra şubat 2018’de kripto para birimi işlemlerini tamamen yasakladı.

Ancak Çin, ICO’lara ve şifrelemeye güç veren temel teknolojinin düşkünü büyüyor. Son aylarda, ülke genelinde blok zinciri ile ilgili faaliyetlerde kayda değer bir artış yaşandı. Blok zincirine sahip şirketlerin % 500 oranında arttığı ve hatta PBoC’un yeni teknolojiyi benimsemesine neden oldu.

Ekonomik geliştirmeler

Bilgi ve İletişim Teknolojileri Akademisi ve Tencent Holdings tarafından hazırlanan 24 Temmuz raporunda, “blockchain’in finansal sistemde olumlu bir rol oynayacağı” yönünde sekiz önemli sonuç var.

Bununla birlikte, teknolojinin finansta uygulanmasının şu anda “yeni bir perspektifte varlık belgelerinin yayınlanması ve dağıtımı” için yeni çözümler sunmasıyla sınırlı olduğunu belirtmektedir.

Aynı zamanda şunu da sözlerine ekliyor: “Blockchain, döviz dolaşımını ve finansal araçları doğrudan etkiliyor ve dolaylı olarak finansal piyasa ve finansal piyasa operasyonlarındaki değişiklikleri getiriyor. Bu iki nokta iki önemli yeniliktir. Aynı zamanda, finansal piyasa operasyonın verimliliği artırdı. ”

Bu çalışma, çoğu zaman blok zincirinden faydalanacak sektörlerin başında gösterilen tedarik zinciri finansmanında blok zincirinin değerine işaret ediyor.

Enteresan bir şekilde çalışma “bir ticaret ortamı, fiyatlandırma birimi ve değer depolama” gibi temel işlevleri yerine getirebilen yasal bir dijital paradan söz ederek dikkatleri üzerine çekiyor.

Blockchain bunu mümkün kılan teknoloji olabilir. Çalışmada şöyle yazıyor: “Blockchain çifti, yasal dijital para birimi ihraç ve sirkülasyon mekanizmasının oluşturulmasında önemli bir etki yaratacaktır.”

Bunlara ek olarak, blockchain’in ödeme ve ödeme, menkul kıymet alım satımı, sigorta ve kredi raporlamasını büyük ölçüde etkileyeceği sonucuna varmıştır.

Zincire yatırım

Rapor, blok zinciri Yatırımlarının Çin’de tüm zamanların en yüksek seviyesinde olduğunu belirtiyor. Geçtiğimiz aylarda Çin şehirlerinin yönetim organları blok zinciri girişimlerine ve akademik yeniliklere inanılmaz miktarda fon yatırımı yaptılar.

Nanjing, kısa bir süre önce akademik yenilikler, blockchain şirketlerinin yanı sıra teknolojiyi kendi işlerine entegre etmek isteyen şirketler için 1,48 milyar dolarlık bir fon açıkladı. Nisan ayında, Shenzhen şehirdeki blok zinciri girişimleri için 80 milyon dolar aldı ve kısa bir süre önce, Hangzhou 1,6 milyar dolarlık bir blockchain yenilik fonu alıcısıydı.

Bunlarda ilginizi çekebilir

SEC Bitcoin ETF’lerinde Müzakereleri Erteledi

Bay BlockChain

KUANTUM Bilgisayarlar

Bay BlockChain

Smart Kontrat Açıklamalı infoGrafik

Bay BlockChain

Leave a Comment