coINvest News
Haberler

Binance Güney Kore Pazarı’na Girmeye Hazırlanıyor

Binance Güney Kore’ye yayılmaya hazırlanıyor; Koreliler bazı yerel pozisyonlarda işe alınmıştı. CEO Changpeng Zhao, Koreli pazarın önemini vurguladı ve bazı Korelilerin zaten yeni sikkeler ticareti için Binance’i kullandığını belirtti. Bununla birlikte, borsada, ülkenin kripto düzenleyici çerçevesinin gerçekten başlatılmadan önce ince ayar yapılmasını beklediği bildiriliyor.

Binance Güney Kore Pazarına Gözünü Dikti!

BusinessKore’nin Salı günkü haberine göre, ticaret hacmiyle dünyanın en büyük cryptocurrency alışverişi olan Binance, genişleme için Güney Kore pazarına bakıyor.

Açılış konuşması CEO’su Changpeng Zhao, 21-22 Temmuz tarihlerinde Seul’deki Blockchain Partners Zirvesi’nde yaptığı açılış konuşmasında şunları söyledi:

“Güney Kore pazarının önemini büyük, şirketin pazardaki yerini zenginleştireceğiz.”

Şirket, “yerel bir pazarlama direktörü olarak Koreliler ve bir sosyal etki fonu olan Binance Laboratuvarı direktörü olarak işe alındı” diye ekledi.

Binance geçtiğimiz yıl Ağustos ayında Korece dili web sitesine ekledi. “Şimdi, Kore’den müşterilerimiz web sitemizi kendi dillerinde kullanabilirler,” diye yazmıştı.

Çin hükümeti, ertesi ay Çin’in borsalarını kapattığını ve yerel tüccarların Güney Kore de dahil olmak üzere başka yerlere takas yapmaya zorlanacağını tesadüfen kanıtladı. Binance da operasyonlarını Çin dışına taşıdı.

Kore Kripto Pazarında Rekabet

Raporlara göre, Güney Kore’nin 31 tane Korece Blockchain Industry Association üyesi olmak üzere yaklaşık 100 kripto borsası var. Ancak, ülkedeki kripto ticaretinin pazar payının çoğunluğunu yalnızca dört borsada tutuyor.

Bbitrex, ABD’de Bittrex’e bağlı bir şirket olmasına rağmen, ülkenin en büyük kripto borsalarıdır.

Binance Güney Kore Pazarı’na Girmeye Hazırlanıyor Bu yazının yazıldığı saatte Coinmarketcap, Upbit’in 24 saat işlem hacmi 780.019.012, Bithumb ise 601.046.530 $ olduğunu gösteriyor. Diğer iki büyük Kore borsaları ise Coinone ve Korbit. Bir kaç Çinli kripto borsası, Güney Kore’de Huobi ve Okcoin gibi açılmaya çalıştı.

 

“Güney Koreli Binance kullanıcılarının sayısı o kadar büyük değil. Yine de, Güney Koreli tüccarlar için en favori yabancı

Changpeng Zhao.

cryptocurrency alışverişlerinden biridir, ” Diyen CEO Changpeng Zhao bu yılın başlarında şunları yazdı: “Koreli kullanıcıların Binance kullanıcı tabanının önemli bir bölümünü oluşturduğuna dair yaygın spekülasyonların aksine, sadece yüzde 1’lik bir pay aldıklarını ve uyrukluk açısından en büyük 10. grup olduklarını” söyledi.

Bu ay Soso Lab ile yapılan bir röportajda Zhao, Binance’in Güney Kore’de popülerlik kazanmasının ana sebebinin, sadece sınırlı sayıda coin içeren Kore borsalarından kaynaklandığını söyledi. “Eğer daha kripto paralarla işlem yapmak istiyorsanız Binance iyi bir seçimdir. Bu anlamda şanslıydık, ”dedi Zhao. Coinmarketcap’a göre, Binance şu anda 376 j coin listelerken Upbit 268 ve Bithumb 37’ye sahip.

 

Kore Kanunlarında Yapılan Değişiklikler

Güney Kore, geçen yılın sonunda kripto düzenlemesini başlattı. Ocak ayında hükümet cryptocurrency ticareti için gerçek isim sistemini uygulamaya koydu.

Bithumb, Upbit, Coinone ve Korbit’in gerçek isim hesapları var, ancak borsaların geri kalanında bu durum şu anda geçerli değil. Bu gerçek isim hesapları olmaksızın borsaların kripto para ticaretine yönelik kurumsal hesapları kullanmaya devam etmesi, bu hesapların kara para aklamaya eğilimli olduğuna inanan düzenleyiciler için sorun yaratmaktadır.

Kısa bir süre önce, ülkenin en büyük mali düzenleyicisi olan Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC), kripto politikaları için özel bir bürokrasi kurulması da dahil olmak üzere büyük bir yeniden yapılanma planını açıkladı. Hükümet ayrıca kripto düzenlemesini kolaylaştıracağını da belirtti.

Güney Kore’de değişen kripto düzenleyici ortamıyla birlikte, Yatırımcı Zhao’nun bu yılın başlarında yaptığı açıklamada, Binance’ın Kore’de “Seul’in düzenleyici çerçeveye ince ayarını yapana kadar” lansman planını ertelediğini bildirdi.

 

Bunlarda ilginizi çekebilir

KUANTUM Bilgisayarlar

Bay BlockChain

Çin’de Yapılan Büyük Araştırma:”Blockchain Ekonomiye Pozitif Katkı Sağlıyor.”

Bay BlockChain

SEC, Bitcoin ETF ve Coin Güvenliği İçin Çalışıyor

Bay BlockChain

Leave a Comment